Themadag bij Tomasu Rotterdam

Op woensdag 29 oktober kwamen De Meesters samen bij Tomasu in Rotterdam. Een plek waar sojasaus wordt gebrouwen met aandacht en respect voor het proces, een ambacht dat perfect past bij de waarden van De Meesters. Op uitnodiging van Thomas, Piet en Bert kregen we een kijkje achter de schermen van deze bijzondere brouwerij.

Achter de schermen bij Tomasu

De dag begon met een warm welkom en een rondleiding door de brouwerij. We kregen een uniek inkijkje in het proces van fermentatie: van sojaboon tot sojasaus, waarbij tijd, zorg en vakmanschap de hoofdrol spelen. Het was bijzonder om te horen hoe Tomasu vanuit een passie begon. ‘Nee’ was voor hen nooit het antwoord, ze bleven proberen en verfijnen en dat doen ze nu nog steeds. Die overtuiging proef je in alles wat ze doen. 

De creaties van de Meesters

Voorafgaand aan de themadag ontvingen de Meesters twee Tomasu-producten om mee te werken. Met die producten gingen ze creatief aan de slag, elk met hun eigen stijl. Tijdens de proeverij kwamen al die creaties samen: van ambachtelijke broden met subtiele umami-tonen tot verfijnde patisserie waarin smaken elkaar vonden. Deze middag liet zien dat passie voor het vak en de wil om samen te blijven leren en inspireren de Meesters bindt.

Binnenkort delen we alle creaties van de Meesters op onze Instagram-pagina: instagram.com/de.meesters

Ook Jessica Bos, jeugdkampioen banketbakker Jeugdvakwedstrijden 2024 was aanwezig. Haar aanwezigheid liet zien hoe ervaren vakmensen en jong talent elkaar versterken.

Een avond vol smaak en waardering

De dag werd afgesloten met een diner bij Restaurant Tres, waar smaak en beleving perfect aansloten op de ervaring bij Tomasu. We stonden ook stil bij het afscheid van Paul van Pelt, die zich jarenlang met veel energie en betrokkenheid heeft ingezet voor de vereniging.

Foto: CT Media / Chris Toonen